Warsztaty odbędą się 26 pażdziernika w godz. 13.00 - 15.30

Zapisy na poszczególne warsztaty podczas rejestracji. Koszt udziału w warsztacie - 50 zł.

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona.

1. Komunikowanie się z pacjentem w sytuacji zakończenia leczenia przyczynowego. Warsztat dla lekarzy. Prowadzący: dr Tomasz Buss, dr Justyna Janiszewska, mgr Anna Wyszadko

dr Tomasz Buss

Doktor nauk medycznych, specjalista medycyny paliatywnej z wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami pozostającymi pod opieką paliatywną zarówno w hospicjach domowych, jak i stacjonarnych. Jest starszym asystentem w Zakładzie Medycyny Paliatywnej w GUMed. Prowadzi zajęcia dydaktyczne ze studentami, lekarzami specjalizującymi się w medycynie paliatywnej i chorobach wewnętrznych oraz z pielęgniarkami. Był członkiem komitetów organizacyjnych i naukowych konferencji z zakresu opieki paliatywnej i psychoonkologii. Autor i współautor około 100 publikacji naukowych z zakresu opieki paliatywnej, artykułów badawczych i poglądowych w czasopismach polsko- i anglojęzycznych, rozdziałów w książkach i prac zjazdowych.

2. Jak rozmawiać o trudnych sprawach z chorym i bliskimi? Warsztat dla studentów. Prowadząca: mgr Agnieszka Paczkowska

Psycholog, specjalista psychologii klinicznej, trener warsztatów umiejętności psychospołecznych, certyfikowany psychoonkolog, kierownik ds. edukacji i pomocy psychologicznej w Fundacji Hospicyjnej. Od 2004 roku pracuje w Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku i Fundacji Hospicyjnej. W swojej pracy korzysta z elementów terapii Gestalt, racjonalnej terapii zachowania, terapii simontonowskiej i skoncentrowanej na rozwiązaniu. Prowadzi szkolenia na temat komunikacji z chorym w trójmiejskich uniwersytetach, spotkania dla osób w żałobie, dla chorych, ich rodzin i wolontariuszy. Autorka publikacji o tematyce paliatywno-hospicyjnej. Współtwórczyni pierwszego w Polsce kompleksowego programu wsparcia dzieci i młodzieży w żałobie „Tumbo Pomaga” Fundacji Hospicyjnej.

3. Komunikacja z rodziną chorego w kryzysie. Prowadząca: mgr Bożena Winch

4. Mindfulness w codzienności czyli jak zadbać o siebie w pracy. Prowadząca: mgr Anna Borzeszkowska